.

.

ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Трајни 10Pcs 0.3 mm 30 Степен Карбид Челик Мелничката CNC Рутер Крајот Мелници за PCB Дрво Акрилик Сечење Битови Професионални Алатки

ПЛАНИНАТА МАЖИТЕ Трајни 10Pcs 0.3 mm 30 Степен Карбид Челик Мелничката CNC Рутер Крајот Мелници за PCB Дрво

DEN 815.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

- Професионални Алатки Направени Од Високо-квалитетни Материјали, Одлична Изработка И Издржливи.Професионални Алатки Во Индустрискиот Сектор. 1. Висока прецизност, силна абразивни отпор. 2. Има добри мелничката и врвни перформанси, обезбеди висока ефикасност на работа. 3. Доволно свиткување сила и отпорност на абење, слот за мелење, дупка и се на работ на одборот, на површината се чисти, уредни, не баговите. 4. Висока цврстина, отпорност на свиткување, кршење на отпорот, и имаат одлични физички својства, долго алатка живот.Ако Ви Требаат Повеќе Алатки Од Различни Видови, Можете Да Пишете Ни.Ние Ќе Ви Послужи Wholeheartedly.Спецификација : месо тело со дијаметар : 3.175 mm Cutting работ дијаметар : 0.3 mm Вкупна должина : 33.98 mm/1.338""Облик : Pyramid Degree : 30°Материјал : Карбид Челик.Тежина : 50g Application : поголемиот дел од пластика ,Бакар, алуминиум, железо, жад и други тешко материјали гравирање и сечење на парична казна, Акрилик, ПВЦ, Најлон, Смола, Дрво, Иверица, Тврдо, Влакна од стакло, мермер, итн Пакет вклучуваат : 10 PCS Пирамида карбид гравирање bits Safety инструкции : 1. на перки производ не користиме за луѓе под 18 години.2. објектот се користат само за индустриски сечење не се опасни член.3. Тело, облека и други дребулии не треба да биде во близина на ножеви во работата.4. Користете соодветни око и уво за заштита на уреди за време на работата.

Кон својствата

Shank diameter:
3.175mm
Cutting edge diameter:
0.3mm
Total length:
33.98mm/1.338
Shape:
Pyramid
Degree:
30°
Material:
Carbide Steel.
Weight:
50g
Application:
Majority of plastics ,Copper, aluminum, iron, jade and other hard materials engraving and cutting fine, Acrylic, PVC, Nylon, Resin, Wood, Plywood, Hardwood, Fibre glass, marble, etc
Package include:
10PCS Pyramid carbide engraving bits :
Safety instructions:
1. the bladed product is not use for people under 18 years. :
2. the item is only use for industrial cutting not hazardous article. :
3. Body, clothes and other sundries should not be near the knives in the work. :
4. Use appropriate eye and ear protection devices during operation. :
Најдобри предлози во категоријата