.

.

Dinnerware Поставите 24/48-Парче Кујна Порцелан, Керамика Вечера Поставување на Садот Десерт Чинии Супа Плочи Вечера Плочи Прибор за јадење Сет (Боја : 24-ПАРЧЕ)

Dinnerware Поставите 24/48-Парче Кујна Порцелан, Керамика Вечера Поставување на Садот Десерт Чинии Супа Плочи

DEN 3637.44

Залиха
Достапно за вашата нарачка

*Припаѓаат на втората високи-температура на печење на здрава керамика, на површината се цврсти и густи, без хемиска реакција со храна. *Рафинирани керамичка глина прво од 800 целзиусови степени гори, а потоа 1300-1400 висока температура глазура гори, не е лесно да се скрши. *Дизајнери донесе природни елементи на парична казна во инспирација.Концизен дизајн лесно натпревари постојните livingware во вашата кујна. *Лесно да се чисти и безбедни во машина за миење на садови и микробранова печка, силата е двапати обичните, се грижи и тие ќе бидат со вашето семејство по години. *Добил никакви скршени или оштетени предмети, ве молиме контактирајте со нас, прво, професионални arter-продажба тим ќе ги реши проблемите што се доживува.Материјал : Porcelain Color : слонова коска White Pattern : Браун Lines Dimension : 9.75" Вечера Плоча L*W*H : 24.7*24.7*2.2 cm Тежина : 660g7.5" Десерт Плоча L*W*H : 19.2*19.2*2cm Тежина : 361g8.5" Супа Плоча L*W*H : 21.5*21.5*3.8 cm Капацитет : 180ml Тежина : 431g6.7" Сад L*W*H : 17*17*5cm Капацитет : 440ml Тежина : 300g Noted : 1. Ве молиме овозможи 1-2cm грешки поради прирачник за мерење.2. Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата