.

.

Пијалак Мешалка за Кујна, 50oz Стакло Стомна Countertop Блендер со 750W Моќни Moter & 4 Нерѓосувачки Челични Ножеви за Пијалак, Тресе, Дробење Мраз и Замрзнато Овошје, 2 Прилагод?

Пијалак Мешалка за Кујна, 50oz Стакло Стомна Countertop Блендер со 750W Моќни Moter & 4 Нерѓосувачки Челични

DEN 911.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【1.5 L ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ ТЕГЛА 】Направен од Стакло материјал, кој е побезбедна и поздрава од пластика, и има подолг живот. 50 Мл голем капацитет може да се задоволат личните и целото семејство потреби. 【ПРОФЕСИОНАЛНИ BLENDER】750 W моќен пијалак blender, рев до 30,000 ВРТЕЖИ во минута, ви овозможи да се меша состојки за неспокојот и лесно да се направи видови на вкусни како што се овошје и зеленчук, сокови, рачно изработени орев путер, замрзнат десерт, храна за бебиња и повеќе. 【ПРОФЕСИОНАЛНИ BLENDER】750 W моќен пијалак blender, рев до 30,000 ВРТЕЖИ во минута, ви овозможи да се меша состојки за неспокојот и лесно да се направи видови на вкусни како што се овошје и зеленчук, сокови, рачно изработени орев путер, замрзнат десерт, храна за бебиња и повеќе. 【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】 : Две брзини & пулсот функција обезбеди едноставна операција за различни состојки, како што се овошје и бобинки, тешко овошје и јатчесто овошје, дробење мраз.Сите што ви треба може да се направи во оваа blender. 【ЛЕСНО ДА се ЧИСТИ】Тоа може да се чистат со "Pluse" функција или да се става во машина за миење на садови за чистење.Кујна Блендер со Стакло Стомна Оваа Blenders има стилски дизајн, силни и издржливи, можат да дробење, мешање и цедењето овошје, зеленчук или други состојки ефикасно.Ви помага да се задржи балансирана исхрана и добри навики за јадење.Како да се прилагоди на брзината на вашиот blender : P—"пулс"–од не ' Рѓосувачки челик сечилото престој во transitorily голема брзина.Оваа функција е поставена за кратко време се меша (неколку секунди), ако храна се многу големи парчиња и тие се тешко да се вклопуваат, вие прво треба да ја користите оваа функција да работат за неколку секунди.Можете да ја користите оваа функција за да го скрши мразот. 1—ниска брзина - не ' Рѓосувачки челик сечилото остане при ниска брзина, погоден за мека мешање. 2 — висока брзина – не ' Рѓосувачки челик сечилото остане со голема брзина, Погоден за симетрични меша и тешко се меша. 0—исклучување на единицата.Топло Совети : 1. Апаратот е погоден за домаќинство, и оваа blender доаѓа со стакло контејнери. 2. Секогаш се осигура дека сите делови се исуши пред да се чува во чиста и суво место. 3. Не да се допре остар нож.Кога се чисти, ве молиме да ги избрише од dishcloth, за да се избегне случајно му наштети. 4.Не се работи на апаратот постојано без храна во блендер првенство за повеќе од 10 секунди, инаку, пластични во близина на ножеви ќе биде омекнато и дури и се стопи. 5.Кога вие користите блендер, не работат на машината постојано за повеќе од 2 минути, и потоа почекајте најмалку 1 минута пред почетокот на следната ќе б.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата