.

.

Dremel 4485 Брзи Промени Ротари Алатка Collet Орев Поставите Медиум

Dremel 4485 Брзи Промени Ротари Алатка Collet Орев Поставите Медиум

DEN 1189.68

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Подобрување на контрола на битови во нашата ротари алатка линија со вистински Dremel collet собата што ќе ви овозможи лесно да се користи широк спектар на ротари додатоци.За употреба во сите Dremel ротари алатки и Dremel Flex Вратило. 5 парче сет вклучува : 480, 481, 482, 483 collets, и брзо-промена collet орев.Collets големини вклучуваат 1/8" (3.2 mm), 3/32" (2.4 mm), 1/16 (1.6 мм), 1/32" (0.8 mm).Издржливи метална shanks за долготрајна употреба.САД-БАЗИРАНИ УСЛУГИ на КЛИЕНТИТЕ – на Располагање од страна на разговор, е-маил, телефон, или посетете не во нашиот сервисен центар во Racine, WI.Опис на производот Брзи промени collet орев комплет вклучува секој 1#480, #481, #482 & #483. Од Производителот комплет се состои од посебен collet орев и четири collets за употреба со различни Dremel® алатки, прилози и насадни инструменти.Ви овозможува брзо да се промени collets да се прифати битови со shanks на 1/32" да 1/8".АЛАТКА МОДЕЛИ со КОРИСТЕЊЕ на ОВОЈ КОМПЛЕТ #275, 285, 370, 380, 395, 595, 850, 750, 232, 332, 241, 246, 277 и 8504. #245 и 250, Серија 3, а подоцна. #260, 270 и 280, Серија 2, а подоцна.ПРИЛОЗИ КОРИСТЕЊЕ на ОВОЈ КОМПЛЕТ #225 Flex-Вратило Прилог #90199 Флексибилни Вратило Прилог насадни инструменти КОРИСТЕЊЕ на ОВОЈ КОМПЛЕТ #235 (1/2" дијаметар) #237 (3/4" дијаметар) Ако очекувате да се користат различни додатоци, ние ви препорачуваме во почетокот ќе купите комплетен сет на четири collets.Продавница овие, така што ќе имаат соодветна големина collet за било кој сакате да го користите.Вклучува collet орев и 4 collets (480, 481, 482 и 483).За употреба со сите Ротари Алатки освен модели 1, 2, 260, 270, 280 серија 1 или порано, а 4200. На EZC480, EZC481, EZC482 и EZC483 треба да се користи само со Dremel 4200 ротари алатка.Тие се collets специјално направени за EZ промена механизам.EZ Промена collets не се компатибилни со 225 flex вратило прилогот и 575 десен агол прилог.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата