.

.

PFERD 48525 Цилиндрични Чувствува Точка, Форма ZYA, 3/4 Дијаметар x 1 Length (T), 1/4 месо тело со Дијаметар x 1-5/8 месо тело Должина, 23500 Макс. ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 10)

PFERD 48525 Цилиндрични Чувствува Точка, Форма ZYA, 3/4 Дијаметар x 1 Length (T), 1/4 месо тело со Дијаметар

DEN 889.68

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Цилиндрична форма монтирани се чувствува точка е главно се користи peripherally.Ова се чувствува точка функција Центар дупка, која е оптимална за лицето надолу полирање. 23500 ВРТЕЖИ во минута максимален ротациона брзина.PFERD Цилиндрична форма монтирани се чувствува точка (ZYA) главно се користи peripherally.Оваа функција, исто така, Центар дупка, која е оптимална за лицето надолу полирање.Спецификација : 3/4" Дијаметар (D) x 1" length (T), (T); 1/4" месо тело Кол.x 1-5/8" месо тело Должина; Recon.Брзина на ВРТЕЖИ во минута до 5.000 - 10.000 евра ; 23,500 Max.ВРТЕЖИ во минута.

Кон својствата

3/4 Diameter (D) x 1 length (T), (T); 1/4 Shank Dia. x 1-5/8 Shank Length; Recon. Speed RPM 5,000 - 10,000 ; 23,500 Max. RPM. :
Најдобри предлози во категоријата