.

.

PFERD 48524 Цилиндрични Чувствува Точка, Форма ZYA, 9/16 Дијаметар x 3/4 Должина, 1/4 месо тело со Дијаметар x 1-5/8 месо тело Должина, 31500 Макс. ВРТЕЖИ во минута (Пакување од 10)

PFERD 48524 Цилиндрични Чувствува Точка, Форма ZYA, 9/16 Дијаметар x 3/4 Должина, 1/4 месо тело со Дијаметар

DEN 750.72

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Цилиндрична форма монтирани се чувствува точка е главно се користи peripherally.Ова се чувствува точка функција Центар дупка, која е оптимална за лицето надолу полирање. 31500 ВРТЕЖИ во минута максимален ротациона брзина.Земја на потекло : сад.PFERD Цилиндрична форма монтирани се чувствува точка (ZYA) главно се користи peripherally.Оваа функција, исто така, Центар дупка, која е оптимална за лицето надолу полирање.Спецификација : 9/16" Дијаметар (D) x 3/4" length (T); 1/4" месо тело Кол.x 1-5/8" месо тело Должина; Recon.Брзина на ВРТЕЖИ во минута 6,000 - 12,000 ; 31,500 Max.ВРТЕЖИ во минута.

Кон својствата

9/16 Diameter (D) x 3/4 length (T); 1/4 Shank Dia. x 1-5/8 Shank Length; Recon. Speed RPM 6,000 - 12,000 ; 31,500 Max. RPM. :
Најдобри предлози во категоријата