.

.

Kichler 12600AZ Чекор и Сала 120V LED Чекор Светлина Хоризонтална Louver, Архитектонски Бронза

Kichler 12600AZ Чекор и Сала 120V LED Чекор Светлина Хоризонтална Louver, Архитектонски Бронза

DEN 1703.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

2.75 во Х х 1.5 во W x 4.5 во Л Интегрирани LED извор на светлина.Архитектонски Бронза заврши.Достапни во Архитектонски Бронза, слонова коска, Брусен Никел и Бели бои.Погоден за влажни локации.Опис на производот осветлување поддршка основните, овој сестран LED чекор светлина хоризонтална louver карактеристики Архитектонски Бронза(TM) финиш.Од Производителот Затемнување : Не-Dimmable, Заврши : Архитектонски Бронза, Сијалица : LED Чекор и сала лајт - LED чекор светлина со хоризонтална louver.Нашите Дизајн Про LED чекор светлата се дизајнирани - буквално - од земјата нагоре.Ние го зеде LED извор на светлина и инженерните чекор светлина околу неа, за максимална лумен излез и јасна, нежен проток на светлина.Плус, системот е лесно да се инсталира, благодарение на push-во жица конектори што можат да се сместат daisy оковани инсталации за додаде едноставност.Одлична светлина дистрибуција.Боја рендерирање индекс на - средината на 80-тите.Висока осветленост LED.Висока ефикасност. 3000 K корелација боја температура просечна ±150 K - Сличен со Ксенон.Долг живот извор на светлина (40,000 часа).Dimmable или не-dimmable верзии.Притисни-во жица конектори инсталирани и подготвени за употреба.Се вклопува во стандардните електрични делница кутија.Номинална за внатрешна влажна инсталации.Не се погодни за на отворено (мокра) локации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата