.

.

Potaroma 4 Пакет Catnip Топката Играчки, 3 Silvervine Catnip Играчки и 1 Кат Шеќер за Мачки Лижат, масло за Јадење и Природни Catmint Џвакање Играчки, Rotatable Мачка Лекување на Топката Игра

Potaroma 4 Пакет Catnip Топката Играчки, 3 Silvervine Catnip Играчки и 1 Кат Шеќер за Мачки Лижат, масло за

DEN 407.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Мешавина од 4 Вкусови : 1 Мачка шеќер топката и 3 мачка лекување на топки, кои се мешавина од catnip, silvervine и gall овошје, би можело да биде добро за подобрување на мачки' виталност и апетит, ослободување на здодевноста и депресијата ефикасно.Catnip не само што го прави мачиња среќен, но му помага излачување hairballs.Мачката се третираат топки вклучуваат catnip, gall овошје, леплива ориз и збогатени silvervine.Јадење и Природни Материјали : мачката топката играчки се направени од 100% природни и органски растителни екстракти, сосема безбедно и јастиви за мачки без никакви адитиви.Удобен и Уникатен Дизајн : Ние дизајнот на catnip играчки за 360° rotatable топки, така што мачиња може да лижат рамномерно со леснотија.На само-лепило дизајн го прави тоа трајни да ја користите.Лесен за Инсталација : Може да се држи на мазната површина лесно со силна двострано лепило на грбот, како што се стакло ѕид, на врата, прозорец и плочка освен некои малтер површини.Бидете сигурни дека притиснете тешко е доволно да се држи цврсто до површината во случај на испаѓање.Мачка Чистење на Забите : мачката топки може да помогне на вашата мачка да се ослободи од калкулус и плакета, освежете забите и подобрување на оралното здравје.Сите Природни нетоксични Играчка за Мачката Лижење/Голема Забава за Вашите Kitty Корисни за излачување hairballs/ trichobezoars кои се штетни за да мачка здравје.Hairballs се balled китки на косата кои се формираат во вашата мачка дигестивниот тракт по чешлање сесии.Кога вашата мачка swallows крзно, тоа ќе патува во својот стомак, а не да се вари.; Чиста мачка заби и да се подобри хигиената; Витамин дополнување за вашите мачки; Подобрување на апетитот и варењето на храната; Намалување на досада и осаменост.Совети ве Молиме не прекумерна употреба на оваа игра со твоите мачки, во спротивно тие може да изгуби интерес во catnip.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата