.

.

BBGS самолепливи Водоотпорен Butyl Трепка Лента, Покривот Пломби Лента, 5m Долго Butyl Гума Алуминиумска Фолија Лента Поправка на Лента за на Покрив Течење Пукнатина на Пр?

BBGS самолепливи Водоотпорен Butyl Трепка Лента, Покривот Пломби Лента, 5m Долго Butyl Гума Алуминиумска Фолија

DEN 2758.08

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ПРОФЕСИОНАЛНИ ТРЕПКА ЛЕНТА - Погодна за многу occassions, што се користи за поправка дома протекување, пукнатини во покриви, протекување на windowsills, отпадна вода, RV надворешноста, underhouse, тоалет, тунел и метрото.Исто така добро camper резерви да ви помогне да се печат camper попуштат.ИЗДРЖЛИВИ БЕЗБЕДНО МАТЕРИЈАЛ - Butyl Печат Снимката е направена на butyl гума со посебна обработка, не-токсични, не контракција, анти-стареењето, безбедно и без мирис.Работи добро и во спречување тресе, изолирање, ленти, оган retardant и изолација.Самолепливи Трепка Лента, не бара дополнителни лепак.ВОДООТПОРЕН ПЛОМБИ ЛЕНТА СО СИЛНО ЛЕПИЛО - Веднаш ќе престане да протекување, никогаш не се грижите за дождливите денови.Практична поправка китови останува силен лепливоста на различни површини, како и топлинска изолација.ДОЛГ ЖИВОТ И ЛЕСНО ДА се ИНСТАЛИРА - Разликуваат од другите Butyl Китови Лента, нашите Бели Цвест Лента има долг животен век, дава одличен печат за долго време.Инсталирајте брзо без празнини, само тргни исклучите објавен филм и да ги применуваат Butyl Пломби Лента било каде е потребно.РАБОТНА СРЕДИНА - Butyl Печат Лента може да се користи меѓу -15°C до 45°C, висока и ниска температура отпор, добро за животната средина адаптибилност. - Материјал : Алуминиумска фолија butyl водоотпорен лента- Широк спектар на апликации : Можат да бидат применети на метал покрив, поцинкуван лим, матирано fiberglass, дрво, текстил, пластика, aluminum Practical rv awning поправка на лента за покривот се пропустливи rv, дома, во автомобил и брод површината camper покривот поправка.Раскрсницата на боја Челични покривни, метал покрив пломби, осветлување одбор се преклопуваат, и олук.Запечатени за врата раскрсница, прозорец раскрсница, suface на конкретни покриви.Производ материјал : приоритетни асфалт + дебел метал на алуминиум film Size : 5 CMX5 M , 10 CMX5 M , 15 CMX5 M , 20 CMX5 M- Инструкции : 1 : (Важно) Чистење на база на површината, проверете дали површината на чиста и сува пред апликација.2 : Усогласување на ширина на саканата база јаз и изберете соодветна големина, Кора исклучите објавен филм.3 : притискајте го butyl пломби до лента е целосно заглавени со површина, Намалување на butyl лента со нож.- Изградба tips1. Поради силната stickiness, ве молиме носете ракавици за да се спречи рака држејќи.2. Во случај на висока температура времето, ве молиме изберете на времето за изградба во почетокот/крајот на периодот.Не ставајте лента под сонцето пред изградбата.3. Во зима, тоа е подобро да се користи фен за коса да се загрее camper покривот поправка пред инсталацијата.4. Не користите со други водоотпорен материјал, вклучувајќи бензен, бензен,carbinol, етилен, силикон, и др.- Пакетот вклучува : 5 CMX5 M , 10 CMX5 M , 15 CMX5 M , 20 CMX5 M Лента.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата