.

.

Bonarty Мали Етерично Масло Шише Стакло Шишенцето Јасно Шишенцето Мал Шише 3ml&5ml

Bonarty Мали Етерично Масло Шише Стакло Шишенцето Јасно Шишенцето Мал Шише 3ml&5ml

DEN 1247.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

И тоа може да се задржи овие течности за многу долго време, без сушење.Фолија лагер е инертен, чисти, и претставува многу воздух-тесни печат, кој е далеку од лагер користи на некои поевтини ампули.Освен што се користи за лабораторија за тестирање, ова шишенцето е исто така широко се користи за чување на мала количина на хемиски решенија и гасови.Дебела тело е погоден за високи температура на стерилизација.Тоа може да се користи за чување на испарливи органски решение како , гасови, алкохол и тип на решение.Опис : - Дебел тело е погоден за високи температура на стерилизација. - Освен што се користи за лабораторија за тестирање, ова шишенцето е исто така широко се користи за чување на мала количина на хемиски решенија и гасови. - Фолија лагер е инертен, чисти, и претставува многу воздух-тесни печат, кој е далеку од лагер користи на некои поевтини ампули. - Тоа може да се користи за чување на испарливи органски решение како , гасови, алкохол и тип на решение. - И тоа може да се задржи овие течности за многу долго време, без сушење.Спецификација : - Материјал : ниска бор - силициум - Боја : јасна - Size : прибл. - 3ml : дијаметар : 16mm/0.63; висина : 33mm/1.3 - 5ml : дијаметар : 18mm/0.71; висина : 40mm/1.57 Пакетот Вклучува : 200 Парчиња Стакло Шише.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата