.

.

Burglabar Pack 2 - Одлична за Лизгачки Патио Заклучување на Вратата, (Користете 2 за врати), Лизгачки Прозорец за Заклучување, Лизгачки Подрумот Windows Заклучување, Безбедност

Burglabar Pack 2 - Одлична за Лизгачки Патио Заклучување на Вратата, (Користете 2 за врати), Лизгачки Прозорец

DEN 286.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Вратата & прозорец брави : Burglabar е единствена авто-заклучување зглоб заклучување дизајнирана да понуди дополнителни home security од патио врата или лизгачки прозорец.Нашите лизгачки стаклени заклучување на вратата и прозорецот за заклучување ви држи безбедно и може да се користи за дете доказ вашиот дом.Безбедноста дома : Нашата прозорци и врати latch заклучување обезбедува дополнителна безбедност, додека сте дома и го задржува вашиот дом безбедно, кога вие не сте.На Burglabar е исто така голема врата безбедност заклучување за деца одржување на вашиот малку истражувачи безбедно внатрешноста.Не алатките кои се потребни : Нашата Burglabar инсталира лесно и брзо без алатки и неговото кристално јасно дизајн вклопува во со вашиот декор.Кога се монтираат надвор од дофатот на мали деца Burgla Bar држи прозорците и вратите затворени за безбедноста на децата.Читате инструкциите, за да бидете сигурни дека ќе имаат место помеѓу двете лизгачки врати за Burglabar да се вклопуваат.Неверојатна сила : со гордост се направени во Канада, Burglabar е лепило обврзници како заварување за максимална сила.Секој Burglabar, кога правилно се применат, можат да го издржат динамичен на смолкнување на 300 до 450 фунти.Ние препорачуваме користење на 2 Burglabars за лизгачки врати.Ве молиме оставете ги за 72 часа да ги споделите со лепило држи правилно да стакло пред да го користите.Кои сме ние : Ние сме Rishon Претпријатија Inc., креаторите на Оригиналниот Addalock и Burglabar.Ние сме фокусирани на нашата време и напори за промовирање и доведување внимание на безбедност, сигурност и приватност за вашиот секојдневен живот.Burglabar е единствена авто-заклучување зглоб тип заклучување дизајнирана да понуди дополнителни безбедносни заштита на Лизгачки Патио Врати и Лизгачки Прозорци.Тоа инсталира во секунди и не бара tools.Тој е направен од LEXAN што е многу силна транспарентен материјал со користење на специјални лепило дека обврзници како заварување.Burglabar е идеален прифатлива решение кое обезбедува дополнителни заклучување за заштита кога сте дома и за вашата љубов кога сте подалеку.Направете го тестот : Доколку вашиот pinky се вклопува меѓу две лизгачки парчиња па ќе Burglabar ( 3/8" ) цената е за 2 pk.Ве молиме прочитајте го и следете ги инструкциите за инсталација.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата