.

.

MiMoo 12 Бои Боја Боички Сликарство Молив Стапови Перат за Години, Деца, Деца, Момчиња и Девојчиња, Безбедност и Не-Токсични Пластовидно Боички

MiMoo 12 Бои Боја Боички Сликарство Молив Стапови Перат за Години, Деца, Деца, Момчиња и Девојчиња, Безбедност

DEN 455.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Внимание : Ние сме единствените одговорни за продава од Mi Moo НАС, не продавачот Најдобри Обединетите.Мала Дупка за Безбедно : Постои мала дупка во средината на боички.Што ќе се избегне задушување на децата кога тие се проголта со боички.Air ќе помине низ мала дупка.Се препорачува за деца со текот на 36 месеци.Користете под соодветен надзор.Изработени од Не-токсични Материјали : Овие пластовидно боички се направени од јастиви материјал.Тие поминале EN 71 и CE сертификација.Случајно ingestion нема да предизвика toxicant одговор.Јадење материјал природно ќе екскретира од телото.Специјално Дизајнирани : Mi Moo Прст Боички се дизајнирани со тркалезна форма penholder специјално за години, деца, деца.Овој зафат дланка дизајн го прави лесно држење за деца.Тие би можеле да напишете и бојата на еден интересен начин.Направи своето прво ремек-дело и да ги изразат својата креативност.Овие боички, исто така, може да се игра како градежни блокови за да се развие интелигенција.Само изберете го за нашите деца како Божиќен подарок.Лесно да Сликам : Што е погодна за речиси возраст на деца, детска, години и возрасни.Лесно да се во боја на трудови и исто така лесно да се отстрани.Прстите нема да бидат обоени со боички.Мулти Бои : Оваа група доаѓа со 12 бои : портокалова, сина, небото сино, црвено, розово розова, розова, жолта, зелена, темно зелена, виолетова, cerise, црна.Тие се vibrantly боја и да се направи убава текстура уметност работат слична на нафта пастели.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата