.

.

Гроздобер Дрво Блок Постојана Календар Флип Блок Дизајн за Дома Канцеларија Биро Селски Декорација

Гроздобер Дрво Блок Постојана Календар Флип Блок Дизајн за Дома Канцеларија Биро Селски Декорација

DEN 455.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Ретро Календар : Ова tabletop календар вклучува 4 број одбори, 3 месец одбори и 2 недела одбори во отворен контејнер за складирање.Големина за 5.1*2.5*6.1 инчи, 1.28 фунти.соодветна големина нема да се земе вашето биро премногу простор.Добро Направени : класичен биро блок календар направен од висок квалитет на дрво,силни и издржливи, и одборите се рака-сликарство, печатени месец, недела и броеви за приказ на датум.Обновливи календарот : Нема години печатени, овој календар може да се како класичен табела календар кои ќе обновливи за година по година, што се користи за многу долготрајни време.Вие никогаш не ќе треба да се купи нов биро календар.Рачно да го смените датумот, недела и monthare за да го изразат моменталниот датум, се зголеми вашиот живот забава.Практична Датум Потсетување : Можете да го поставите овој меѓусебно блок броеви, месеци и денови од неделата до одреден датум да се задржи себе си потсети на важни настани, посебни прилики или задачи да се биде секогаш на врвот на вашата е.Кога работат, студираат или пресметување, користете празни места за да напишете понуди и фрази за да се мотивирате.Забава и Стилски : ова дрвени постојана календар додадете контакт на стилот на вашиот дом.можете да додадете талент и стил за вашата канцеларија десктоп или се користат во вашиот домашен компјутер биро.Овој неверојатен производ ќе оди одлично во секоја dorm соба изработка на студентите живот помалку бурните.Стилски и практични дрвени биро календар.Идеален подарок за роденден, Божиќ Ден, Нова година или било какви други празници.Вклучувајќи 4 број одбори, 3 месец одбори и 2 недела одбори во отворен контејнер за складирање.На дрвени табли печатени 1-12 месец, 7 дена недели, 0-9 броеви, покажа претставуваат датум.Долго време се користи, Без години печатени, така што тоа е еднократно и постојана.Класичен подарок за година по година.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата