.

.

2 Парчиња Прилагодливи Работи Капа со Копче, Работни Шапка Sweatband, Изненадување Мачка Поп-Арт Bouffant Капи за Жените & Мажи

2 Парчиња Прилагодливи Работи Капа со Копче, Работни Шапка Sweatband, Изненадување Мачка Поп-Арт Bouffant Капи

DEN 407.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Мек Материјал - Хируршки шапка употреба хуманизирано дизајн и изберете меки, удобни, кожни-пријателски, лесни, дише полиестер.Чистење капа е супер еластичен кои нема да ви даде главоболка.Можете лесно може да го носат овој за 14 часа права.Оваа работна капа го прави вашиот долги работни денови многу поудобно.Содржи Косата - Ова bouffant шапка покрива косата и останува во место, дури и кога сте активни и носење на лицето shield.Има многу малку пропаѓање, не насоки лизгање во вашето лице.Вие не треба прилагоди копчиња шапка во текот на целиот ден.Одговара на било главата - Не е премногу голема и одговара на било главата совршен, овој прилагодливи работи капи има одлична еластичен завој на грб и копчето дизајн, можете да едноставно се приспособат на стегање да се вклопи во различни главата облици и типови коса на мажите и жените.Копчето за Дизајн и Sweatband Дизајн : Можете да прикачите и ремени на копчиња, наместо на вашите уши, која може да ви обезбеди повеќе удобен начин да се носат маска.Ослободат вашите уши' болка.Sweatband преку челото, која брзо може да ги апсорбира сите потење да се задржи на чело чисти, суви и свежи за долго време.Широко Апликации : Нашето работење капа е широко се користи во секојдневниот живот,како што се убавина спа, фитнес, готвач, лицето се грижи, насловна заштита, готвење и други работи.Тоа може да работи како хируршки капа, хирург капа, анестезија чистење капа, the pride, headscarf, тоа исто така одличен подарок за медицински сестри, стоматолог, пациентите, готви, колеги, пријатели, членови на семејството, и др.Стил : Унисекс Работи шапка Материјал : Полиестер материјал направи капа се дише, трајни, удобно.Големина : Прилагодлива големина,една големина.Одлична еластичен завој на грб за прилагодување.Погоден Сезона : Сите сезони Пол : жените & мажите Користи : Да се спречи косата паѓа во различни работна средина, погоден за различни потреби.Широко се користи во убавината спа, фитнес, готвач, лицето се грижи, насловна заштита и други бизнис.Карактеристики : Дише, Трајни, Удобни, Меки, Пот-абсорбента.Нема повеќе губење на прекин за време на долгите часови на работа.Удобно sweatband да ги апсорбира сите потење кога ќе се носи капа и може да се задржи на чело чисти во текот на работното.Копчето Дизајн ублажување на вашите уши да носат маска.За нега на миење : Рака Мие со ладна вода.Лежеше рамен да се исуши.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата