.

.

Makita XBP03Z 18V LXT Литиум-Јонска Cordless Компактен Бенд Видов, Само Алатка

Makita XBP03Z 18V LXT Литиум-Јонска Cordless Компактен Бенд Видов, Само Алатка

DEN 4440.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

2-1/2" Сечење капацитет е идеален за сечење Канал, unistrut, бакарни цевки, навој род, агол железо и канал.Makita-вграден мотор испорачува 630 ft. /мин.Сечилото брзина за побрзо сечење.Тркало покрива зафаќа сечилото надвор од работна површина што видов погоден за една рака работа по ANSI стандард 60745-2-20. Алуминиум сечилото домување за зголемување на издржливост.Надворешноста сечилото на вредноста дава повеќе точни сечилото следење за зголемување на своите перформанси.На Makita 18 V LXT Литиум-Јонска cordless преносни бенд видов (модел XBP03 Z, Алатка само) обезбедува cordless метал cutting моќ на jobsite.На XBP03 Z има Makita-изградена висок вртежен момент моторот и компактен дизајн со помала тежина за голем број на сечење апликации во различни метални материјали.На XBP03 Z е конструиран за голем број на Метал-Сечење задачи, Идеален за било која електрични, HVAC, инсталација, метал зграда, лим измислица, водоводни системи, и било Про Изведувачот кој бара најдобар во класата инженерните cordless преносни бенд видов.На XBP03 Z карактеристики на Makita-изградена висок вртежен момент моторот 630 ft. /мин.Сечилото брзина за побрзо сечење и 2-1/2" Сечење капацитет е идеален за сечење канал, unistrut , сите конец, канал, брановидни, цевки, лим, квадратни цевки, и повеќе.На прилагодливи нога штити материјал и овозможува позитивна поддршка за повеќе точни намалувања.На XBP03 Z тежи само 9 кг. (Со батерија, се продава одделно) со повеќе компактен дизајн на 18-3/4" долг и ергономски облик кој се вклопува како ракавица за намалена оператор замор.На XBP03 Z е исто така опремен со вграден L. E. D. Светлина која го осветлува работа област за поефикасно работење, како и гума браници и отстранлив кука.Тоа е дел од Makita е проширување на 18 V Литиум-Јонска систем, најголемиот светски cordless алатка систем напојува од 18 V Литиум-Јонска слајд-стил батерии.Makita 18 V Литиум-Јон батерии имаат најбрзиот полнење пати во своите категории, така што тие поминуваат повеќе време работат и помалку време седи на полначот.За да се подобри алатка перформанси и да се продолжи животниот век на батеријата, Makita создадени Ѕвезда заштита на Компјутерските контроли .Ѕвезда заштита е комуникациска технологија, која им овозможува Ѕвезда Заштита-опремени алатка и батерија за размена на податоци во реално време и следење на условите во текот користи за да се заштитат против оптоварување, во текот-празнење и прегревање.За зголемување на флексибилност, алатката исто така, може да се напојува со Makita 18 V LXT и компактен Литиум-Јон батерии со Ѕвезда симбол на батеријата покажува Ѕвезда заштита внатре.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата