.

.

ПРОДАВНИЦА ФОКС W1715 3/4 HP Метал Cutting Bandsaw

ПРОДАВНИЦА ФОКС W1715 3/4 HP Метал Cutting Bandsaw

DEN 4079.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Мотор : 3/4 HP, 110 V, еднофазен 1,725 ВРТЕЖИ во минута.Сечилото на брзини : 78 FPM @ 40 ВРТЕЖИ во минута, 108 FPM @ 60 ВРТЕЖИ во минута, 180 FPM @ 80 RPM.Сечилото големина : 64-1/2" x 1/2" x 0.025".Рачки и тркала за преносливост на, Ножот се вклучени.Автоматско shutoff.Овој економичен, преносни, лесен-за-користење, 3-брзина bandsaw е одличен избор за мали или големи проекти, каде што мора да се намали на различни метали, пластика или дрво.Кога вертикална сечење прилог е инсталиран, видов е во можност да се направи вертикална намалувања за вашиот уникатен сечење барања.Овој економичен, преносни, лесен-за-користење, 3-брзина bandsaw е одличен избор за мали или големи проекти, каде што мора да се намали на различни метали, пластика или дрво.Кога вертикална сечење прилог е инсталиран, видов е во можност да се направи вертикална намалувања за вашиот уникатен сечење барања.На W1715 е способен за работењето на 78, 108, или 180 FPM.Брзината лесно може да се прилагоди со промена на V-појас поставеност.Три сечење брзина се овозможи оваа bandsaw да се намали на различни акции со различна цврстина.На W1715 карактеристики вграден мобилен база за да лесно се движат на машина за да се саканата локација.Компактен дизајн зема многу малку простор и е идеален за продавница со ограничена подот.Оваа bandsaw вклучува менгеме на назад за одржување workpieces за време на хоризонтална сечење операции.На менгеме на назад е способен да држи акции за агол парчиња кои се движат од 0 до 60-степени.Моделот W1715 лесно може да се постави за вертикална сечење операции за да се направи намалувања кои не се директно се намали во текот на целиот работното парче, како што се криви или моделот сече.На W1715 карактеристики леано железо стоп за користење кога се прави хоризонтални намалувања.Стоп ви овозможува да добиете во согласност резултати при вршење повтори намалувања во исто должина за ефикасно производство.На W1715 се хранат стапка е контролирана од страна на пролет и да се справи.Побавно се Хранат го Оценувате да се постигне со свиткување на справи со стрелките на часовникот за да додадете тензија на пролет додека побрзо се хранат го оценувате да се постигне со свиткување на справи со стрелките на часовникот за да го отстраните напнатоста од пролетта.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата