.

.

VEVOR Дебелина Planer 12-Инчен Benchtop Planer 2000W Дрво Planer 8000 вртежи во минута Дрво Planer 15 AMP Дрво Planer Свитлива 6m/мин Планирање Брзина со Железо Застане на Прашина, Издувни гасови з

VEVOR Дебелина Planer 12-Инчен Benchtop Planer 2000W Дрво Planer 8000 вртежи во минута Дрво Planer 15 AMP Дрво

DEN 9558.96

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【МОЌЕН ДЕБЕЛИНА PLANER】 - Нашите 2000 W 15-ЗАСИЛУВАЧ со висока моќ дебелина planer (8,000 ВРТЕЖИ во минута машина главата брзина) се справува со поголеми намалувања во поширока материјали со леснотија.Тоа е 236"/min(6 m/min) во исхраната на брзина, 12"(305 mm) на макс сечење ширина, 0-0.12"(0-3 mm) на планирање длабочина, и 0.24"-6.3"(6-160 mm) на планирање висина за одлични перформанси. 【СВИТЛИВА WORKBENCH & СТОЈАТ】 - На benchtop planer е опремен со количка за маси & a монтажни се залагаме за дополнителни оперативни простор.Можете да ја прилагодите двете табели за да се добие соодветен агол за непречено хранење одбори.И автоматско вовлекување дизајн е на располагање, може да авто-довод на материјали за да се овозможи ефикасна и безбедна работи. 【Без мака ДА РАБОТАТ】 - Тоа е кавга-бесплатно за вас да се прилагоди на висината на машина главата со удобно чудак се справи.Покрај тоа, на скала покажува дебелината на одборот се изработени така што ќе може прецизно контрола потребната дебелина за да ги задоволат вашите различни потреби. 【USER-FRIENDLY ДЕТАЛИ】 - дрво, planer доаѓа со внимателен детали за вашата безбедност и долгорочна употреба.На прашина, издувни гасови интерфејс, електромагнетни прекинувач, две врати ролки, и носејќи се справува обезбеди стабилен и сигурен работен средина за широк спектар на професионални и DIY дрво проекти. 【ШИРОКА ПРИМЕНА СЦЕНАРИЈА】 - На дрво planer е вашата идеална опција за планирање стари, корави, груб, и носи дрво, дава извонредно мазна завршница.Тоа е широко се применува за обработка на материјали како дрво, бамбус, поставата најлон, итн.Модел : M1 B-LS-3051 12".Материјал : Железо + Нерѓосувачки Челик + Алуминиумски + ABS.Max.Сечење Ширина : 12"/ 304 mm.Сечење Дебелина : 0.2"-6.3"/ 6-160 mm.Хранење на ветер : 236"/min (6 m/ min).Max.Сечење На Длабочина : 0-0.1" (0-3 mm).Сечилото на ветер : 8000 вртежи во минута.Производ Големина : 20.7 x 18.9 x 27.4 инчен/ 52.5 x 48 x 69.6 cm.Работата на Маса Големина : 12.5 x 11.4 инчен/ 31.8 x 29 cm.Тежина : 69.4 кг/ 31.5 кг.Овој 12-инчен дебелина planer ре-цели стари, корави, груб, и носи дрва за да се даде извонредно мазна завршница.Моќен 1800 W моторни може ефикасно план на 236"/min (6 m/ min) се хранат стапка.Тие се комбинирани со тешки-должност застане за да се спречи planer од одење или тетеравење за време на работата.Тоа исто така има прашина, издувни гасови интерфејс за поврзување на прашина колектор, создавање на чиста работна средина.Таа е идеална алатка за покренување на вашето носи одбори врати во живот!.Модел : M1 B-LS-3051 12"Материјал : Железо + Нерѓосувачки Челик + Алуминиумски + ABSMax.Сечење Ширина : 12"/ 304 mm Cutting Дебелина : 0.2"-6.3"/ 6-160 mm Feeding Брзина : 236"/min (6 m/ min) Max.Сечење На Длабочина : 0-0.1" (0-3 mm)Сечилото Брзина : 8000 rpm Product Големина : 20.7 x 18.9 x 27.4 инчен/ 52.5 x 48 x 69.6 cm Work Маса Големина : 12.5 x 11.4 инчен/ 31.8 x 29 cm Weight : 69.4 кг/ 31.5 кг.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата