.

.

Домаќинство Стакло Beaker со Рачка Задебелена Beaker со Скала Лабораторија Хемиски Експеримент Опрема Училиште Наставата Алатки 100ml

Домаќинство Стакло Beaker со Рачка Задебелена Beaker со Скала Лабораторија Хемиски Експеримент Опрема Училиште

DEN 842.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Спецификации】100m L. 【Висок Квалитет Стакло】На beaker е направен од borosilicate чаша со единствен дебелина на стакло ѕид.Има висока отпорност на топлина, хемиска отпорност и тоа е многу лесно да се чисти. 【Јасно Скала】скалата на beaker е многу јасни и прецизни.Кога ќе се направи хемиски експерименти во лабораторија, ова beaker одговара на вашиот висока прецизност барања. 【Повеќе апликации】мерење beakers се совршени за широк опсег на поставувања, вклучувајќи професионални лаборатории, и тие се особено погодни за на училиште експериментите што се должи на нивните цврсти гради и леснотија на користење. 【Квалитетна Услуга】Вашето задоволство е наша цел.Ако тоа е оштетени за време на транспортот, ние ќе го постави нова цел за вас или рефундирање на дека.Ви благодариме за вашето разбирање и поддршка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата