.

.

Голо Пчела Lip Balm Мостра, Кокос & Мед, Портокал Цвет Мед, Калинка & Мед, Грејпфрут Цвет Мед, Lavendar & Восок Апсолутна

Голо Пчела Lip Balm Мостра, Кокос & Мед, Портокал Цвет Мед, Калинка & Мед, Грејпфрут Цвет Мед, Lavendar & Восок

DEN 616.32

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Портокал, грејпфрут, калинка, лаванда & мед без какви било груби ментол да изгори усните.Направени со органско маслиново масло и восок, соја масло и мед.Оди на мека и мазна, и ги заштитува усните од сите видови на времето.Содржи Мед, кој е антибактериски, навлажнувачки и nutritive за сите типови на кожа.СИТЕ ДОБРИ НЕШТА & НИТУ еден ОД ЛОШИ РАБОТИ : Нема parabens, без пропилен гликол или минерални масла, не lauryl и без laureth сулфат, без бои или пигмент, и ABSOLUETLY не тестирање врз животни некогаш!Секогаш Суровост-Слободни.Голо Пчела беше основана на едноставен принцип – идејата дека бизнисот треба да даде повеќе отколку што е потребно.Ние се стремиме да се создаде производи кои се врши позитивно влијание на двете луѓето и планетата.Ние во Голо Пчела се страстни за оваа филозофија – тоа е причината зошто ние да изберат да ги користат само најбезбедно и повеќето одговорни состојки.Ние никогаш не ги користат сомнителни конзерванси како parabens, и ние правиме се што е во САД за да се обезбеди оваа квалитет. 70% органски кожата климатизација лосион и крем за раце и тело.Шампон & клима уред со мед и spirulina.Тројно бланширан овес сапун со saponified восок и guar за џвакање.Органски маслиново масло, мед и восок lip balm.Paraben-Free.Без пропилен гликол или минерално масло.Не бои или пигменти.Не lauryl или laureth сулфат.Апсолутно НЕ тестирање врз животни.. некогаш.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата