.

.

8 Парчиња Konjac Мека Бања Туш Сунѓерот Тело Pouf Scrubber Exfoliating Лицето Чистење Сунѓери Пена Loofah за Жени, Мажи, Деца

8 Парчиња Konjac Мека Бања Туш Сунѓерот Тело Pouf Scrubber Exfoliating Лицето Чистење Сунѓери Пена Loofah за

DEN 383.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Сигурен материјал : бања туш сунѓери се направени од konjac сунѓер, безбедно и удобно да се користи, може да се обезбеди убаво чистење перформанси, тие се лесно да се мијат и може да се применат за долго време; На konjac сунѓери се тешко кога тие се суви, се впие во вода пред капење може да се врати на нивните fluffiness и мекост.Различни бои : телото на лицето чистење сунѓери доаѓаат со различни бои како црна, бела, розова и зелена, погодно за вас да се направи разлика нив и да користат различни konjac сунѓери меѓу членовите на вашето семејство, можете исто така да изберете различни бои за тело и лице, што е многу почист.Практични за капење : мека чистење на телото сунѓери се создаде повеќе пена кога ќе се земе туш, да ви помогне да ги отстраните мртвите кожата, чистење на маснотии и отстрани нечистотијата и шминката ефикасно и нежно, без повреда на вашата кожа, правење на вашиот капење време повеќе пријатни.Големина информации : konjac бања сунѓери се прибл. 10.5 x 5.5 x 1.6 см/ 4.13 x 2.17 x 0.63 инчи, лесно да се одржи и погодна за двете возрасни и деца, тие се лесен и пренослив, ќе можат да носат ги во вашиот кеси или куферот кога патувате.Пакет количина : ќе добиете 8 парчиња на konjac туш сунѓери во 4 бои, а секоја боја има 2 парчиња, што е доволно количество може да ги исполни вашите дневни бања употреба и замената, тие се исто така погодни за споделување со вашите пријатели и членови на семејството, практични алатки за туширање. 8 Парчиња konjac бања и туш сунѓерот телото на лицето чистење konjac сунѓери exfoliating чистење на телото сунѓери за жени, мажи, деца Карактеристики : Убаво перформанси : чистење konjac сунѓери се погодни за лице и тело, практични алатки за вашиот капење, создаде повеќе пена кога ќе се земе туш, да ви помогне да ги отстраните мртвите кожата, чистење на маснотии и отстрани нечистотијата и шминката ефикасно и нежно, без повреда на вашата кожа, правење на вашиот капење време повеќе пријатни.Убаво подароци : телото на лицето чистење сунѓери се практични подароци за вашите пријатели и членови на семејството, погодна за жени, мажи и деца.Тие можат да се применат за дома, хотел и патување, ќе донесе луѓе убаво користење на искуство.Спецификација : Материјал : konjac сунѓерот Големина : прибл. 10.5 x 5.5 x 1.6 см/ 4.13 x 2.17 x 0.63 инчи Боја : црна, бела, розова и зелен Пакет вклучуваат : 8 x Konjac бања сунѓери Забелешка : ве Молиме висат на тоа да се направи тоа се исуши по употребата за да се избегне mildew.Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Боите може да постои мала разлика поради различни екрани.

Кон својствата

Material:
konjac sponge
Size:
approx. 10.5 x 5.5 x 1.6 cm/ 4.13 x 2.17 x 0.63 inches
Color:
black, white, pink and green
Package include:
8 x Konjac bath sponges :
Note:
Please hang it to make it dry after use to avoid mildew. :
Manual measurement, please allow slight errors on size. :
The colors may exist slight difference due to different screens. :
Најдобри предлози во категоријата