.

.

Areful Јаже Светла Отворено Летно Бела , 12v Мини Низок Напон Лента, Светлата, 16ft LED Цевка Светлина, Connectable Водоотпорен за Патио Градина Тревник Партија Спална соба, Кујна

Areful Јаже Светла Отворено Летно Бела , 12v Мини Низок Напон Лента, Светлата, 16ft LED Цевка Светлина, Connectable

DEN 477.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

1. СТРАШНИ ДЕКОРАТИВНИ СВЕТИЛКИ.Овие мини јаже светла (ДИЈАМЕТАР : 1/4") имаат 80 Led диоди, 2.36" распоредени.Тие имаат 360° зрак агол, сјај чиста бела светлина, светла доволно за да ги красат вашата љубов простор.Тие имаат кристално јасна цевка, прилично флексибилни за да се наведнуваат во било форми сакате. 2. БЕЗБЕДНО ДА СЕ КОРИСТИ.Овие низок напон јаже светла дојде со енергија adaptors.На излез од вградениот LED сребро-обложена бакарна жица string светлата е само 12 V, за 0,7 А. Тие нема да се загрее, кул да се допре и безбедно да се користи.ETL Наведени адаптер те прави повеќе безбедност и смирувачко. 3. ВОДООТПОРЕН ЗА ОТВОРЕНО.Јажето светлина е водоотпорен, совршен за внатрешна и надворешна употреба.Сите конектори внимателно стокмено и ПВЦ цевки се добро направен да издржи вода јавните.Најдобар избор за кабинет, трпезарија, канцеларија, кујна, патио, тревник, дворот итн. 4. CONNECTABLE И ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА.Цевката кога светлата се конектор сегменти, може да биде лесно крај-до-крај поврзани до 4 насоки (Max должина : 64ft), доволно долго за да се исполнат декорација потреби.Монтажа клипови и завртки се вклучени, лесен за инсталација и употреба. 5. ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНИ.Стапката wattage на секој јаже светлината е само 2w, еко-пријателски и заштеда на енергија, и тие може да трае долго.За било какви проблеми или прашања, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.Нашата служба за корисници тим ќе одговори во рок од 1 работен дена и ќе бидат повеќе од среќни да го поправи вашиот проблем.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата