.

.

21 Airlift Ескадрила Beeliners (Тревис AFB) C-17 Модел

21 Airlift Ескадрила Beeliners (Тревис AFB) C-17 Модел

DEN 7656.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Дрвени Handcarved Модел. 21 Airlift Ескадрила Beeliners (Тревис AFB) C-17 Model Fly со 21 Airlift Ескадрила Beeliners (Тревис AFB)) во овој рачно изработени C-17 Globemaster Модел.Секое парче е врежан од дрво и рачно насликани да обезбеди парче ќе ви се допаднат.Должина – 18 inches The 21 Airlift Ескадрила е дел од 60. Воздух Мобилност Крило на Тревис воздухопловната База, Калифорнија.Тоа функционира C-17 Globemaster III авиони за спроведување на United States Air Force глобалниот транспорт мисии, должности кои вклучуваат airlift и airdrop мисии, како и обезбедување на услуги и поддршка со цел да се унапреди квалитетот на животот на двајцата војници и цивили во ситуации потребна хуманитарна помош.Првите формирани како 21-от Транспорт Ескадрила во Archerfield Аеродром, Австралија, на 3 април 1942 година. Активирана во пресрет на сад повлекување од Филипини, ескадрила беше формирана со мешање на персоналот повлечени од Кларк Поле и некои засилувања кои имаа пристигна во Австралија, но не го гледаат борба на Филипините.Ескадрила беше набрзина го стави заедно со некои импресиониран цивилни Douglas DC-2s и DC-3s.Историјата на втората Светска Војна ескадрила потеклото датумот на активирање на 21-от Транспорт Ескадрила во Archerfield Аеродром, Австралија, на 3 април 1942 година.[1] Активирана во пресрет на сад повлекување од Филипини, ескадрила беше формирана со мешање на персоналот повлечени од Кларк Поле и некои засилувања кои имаа пристигна во Австралија, но не го гледаат борба на Филипините.Ескадрила беше набрзина го стави заедно со некои импресиониран цивилни Douglas DC-2s и DC-3s со мисијата на транспорт на персонал, опрема и потрошен материјал во Австралија, организирање на Американски и Австралиски сили против смета Јапонската инвазија на Австралија.Во текот на следните неколку месеци ескадрила беше доделен дополнителни авиони, летање деривати на Локхид C-56 и Ц-60 Lodestar заедно со војна-уморен.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата