.

.

TJLSS Ashtray, Керамички Ashtray со Капак Windproof Дома или на Отворено Ashtrays за Цигари

TJLSS Ashtray, Керамички Ashtray со Капак Windproof Дома или на Отворено Ashtrays за Цигари

DEN 1561.68

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Лесен и лесно да се носат, погодна за отворен или затворен.Идеално за семејства, куќи, барови, кафулиња, хотели, ресторани, забави, buffets, итн.Убаво спакуван : атмосферата е едноставна, може да се даде на другите како Божиќ подарок, или може да се користи како десктоп декорација накит, поставени дома.Бамбус фах : светло луксузни декорација, бамбус лента е повеќе tasteful, со мермерна структура, повеќе интензивна боја.Лесен за чистење : нерѓосувачки челик лагер, независни дизајн, лесно да се отстрани и да се исчисти.Материјал : Ceramic Quantity : 1 Applicable места : дневна соба, спална соба, студија, КТВ, бар, канцеларија, car11*9.5 cm По користење на ashtray, ќе треба да се исчисти тоа.Како ние да се чисти пепел?Отстрани две хартиени крпи и поклопецот на книжно марамче во две половини.По виткањето, ние се постават на книжно марамче на дното на ashtray.По поставување на хартиена крпа, ние се стави малку вода во хартиена крпа, се сеќавам дека тоа мора да биде малку, инаку вода ќе влажни хартиена крпа, која ќе биде контрапродуктивно.Откако ќе го направите ова, ние ќе чад, кога ќе се вратиме.Тоа нема да биде исполнет со правец на разнесени маса, затоа што тоа е премногу светлина.Кога ќе се елиминира soot, ние може директно да ѕиркаат за производство на цигари на книжно марамче за да се постигне ефект на елиминирање на soot.Кога ashtray е полна, едноставно ги отстраните со хартиена крпа и да се пакувам.Најдобро е да се имаат хартиена крпа.Најважно е дека на дното на нашите ashtray е многу чиста и не бара чистење.Многу добра и многу удобен.забелешка : Поради различни монитори и светлосни ефекти, вистинската боја може да биде малку поинаков од сликата боја.Поради прирачник за мерење, ве молиме овозможи растојание од 1-2 cm.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата