.

.

Мали до Големи Метален Филтер Адаптер Прстен 50мм-55мм Адаптер Прстен

Мали до Големи Метален Филтер Адаптер Прстен 50мм-55мм Адаптер Прстен

DEN 2011.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Се применува филтерот на калибар 55мм да објективот на 50mm.Карактеристики на производот : сите метални трансфер прстен, инсталиран во пред објективот за промена на објективот калибар, да се користи различен калибар филтер, аспиратор, дополнителни леќа и така натаму.Материјалот е направен од специјален aeronautical алуминиумска легура, која има висока цврстина, отпорност на влијание, нарушување и притисок.Материјал : висок квалитет на алуминиум со Дијаметар : 50mm(надворешен навој)-55мм(внатрешен навој) Производ во боја : црна.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата